Menu Zamknij

O firmie

W  latach 1946-2000 zakład funkcjonował przy ul. Krowoderskiej 60, następnie w latach 2003 -2017 przy ulicy J. Prandoty 6. Aktualnie zakład funkcjonuje przy ul. Fabrycznej 17.

Zakład zawsze specjalizował się w  problemach  akumulatorów dodając do umiejętności przejętych od poprzedników doświadczenie własne i wynikające z postępu technicznego.

Dlaczego mówimy o jakichś tajnikach ? Dlatego, że praca przy akumulatorach to nie jest zwykłe wykonywanie zawodu, to jest sztuka oparta na wieloletnim doświadczeniu. To konieczność indywidualnego podejścia do każdego akumulatora.

Pamiętacie Państwo te czarne, ebonitowe akumulatory pokryte z wierzchu smołą? Przez długie lata w naszym zakładzie były wykonywane regeneracje tych akumulatorów poprzez ich demontaż, usuwanie płyt zużytych i wstawianie nowych. Setki razy widzieliśmy i mieliśmy w rękach płyty zniszczone z powodu niewłaściwej eksploatacji, zasiarczenia, czy zwykłego zużycia.

Czy można się dziwić, że obecnie nowoczesny akumulator, szczelny i nierozbieralny również nie ma dla nas tajemnic, że potrafimy określić jego stan techniczny, potrafimy wybrać najlepsze firmy produkujące akumulatory, a potem zaopiekować się nim w czasie eksploatacji u klienta (serwisujemy akumulator przez cały czas gwarancji).
Czy można się dziwić, ze po kilkudziesięciu latach praktyki (niektórzy z nas pracują już 30 lat w tym zawodzie) my najlepiej wiemy jak dobrać akumulator do danego samochodu.

A sukcesy w odsiarczaniu akumulatorów ? Setki kierowców jeździło i dalej jeździ na akumulatorach zregenerowanych w naszym zakładzie. Regeneracja współczesnego zamkniętego akumulatora polega na zabiegach elektrochemicznych mających na celu przywrócenie potencjalnych możliwości tkwiących jeszcze w niesprawnie działającym akumulatorze. Niejednokrotnie klienci mówią „zrobiliście cud”. To nie cud, to wynik wieloletniego doświadczenia.